JA Solar (JAM54S-30-410-MR-BF)
In Stock
ZK2,300.00
In Stock
wws Need Help? Contact Us via WhatsApp
Other people want this. 12 people have this in their carts right now.
Categories: , Brand:
Part No: JAM54S-30-410-MR-BF Panels – Monocrystallines
  • Rating: 410W
  • Efficiency: 21%
  • Width: 1,134mm
  • Height: 1,722mm
  • Price per Watt: (R2,865/Wp)
Product Feature:
  • Higher output power (410W).
  • Lower levelized cost of energy (LCOE).
  • Better shading tolerance.
  • Enhanced tolerance for mechanical loading.
  • 12-year product warranty and 25-year linear power output warranty.
Comes supplied with staubli MC4 connectors.
Description
Supplier Part No:
JAM54S30-410/MR
Weight:
19 kg
Length:
1.72 m
Rated Power:
410 W
MCS Reference:
BABT 8515-231
Length:
1,722 mm
Width:
1,134 mm
Depth:
30 mm
VMPP:
31.45 V
IMPP:
13.04 A
Isc:
13.95 A
Voc:
37.32 V
Temp. Coefficient (Mpp):
-0.35 %
Clamp position on panel:
Long and short side
Connector Type:
MC4
Efficiency:
21.0 %