Solis (SOL-3.6-S6-DT-DC)
In Stock
ZK11,600.00
In Stock
wws Need Help? Contact Us via WhatsApp
Other people want this. 6 people have this in their carts right now.
Categories: , Brand:
Part No: SOL-3.6-S6-DT-DC Inverters – Main Units
  • Rating: 3,600W
  • Phases: 1
Product Features
  • Max PV Power of 5.4kW
  • Maximum string input current 14A
  • Wide input voltage range – Ultra low start-up voltage of 120V and max PV input voltage of 600V